Araç Kiralama Firması İremtur Rent A Car

Araç Kiralama Firması İremtur Rent A Car; Araba kiralama sektörü birkaç yıllık duraklamanın ardından son beş yılda tekrar gelişme göstermeye başladı. Bu düşüşün sebebi havayolları şirketlerinin müşteri kaybetmesinden kaynaklanıyordu. Yani, Araba kiralama firmalarının hava seyahatleri ile doğrudan bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Araba kiralama sektörüyle ilgili ilginç istatistikler: 2021 yılına kadar hızla gelişmesi beklenen araba kiralama sektöründe, büyük araç kiralama şirketleri küçük şirketlere nazaran daha avantajlı. Havayolu şirketleri ve otellerle stratejik ortaklıkları bulunan bu büyük şirketler, kolaylıkla para kazanabiliyor bu da küçük şirketlerin kendilerini göstermek için daha fazla çaba göstermeleri gerektiği anlamına geliyor.

Sektördeki büyük, Araç kiralama firmaları marka farkındalığı oluşturduğu için bunun keyfini sürüyorlar. Kalıcı müşteriler edinmeleri, yeni başlayan küçük işletmelere zorluk çıkartıyor. Ayrıca büyük şirketler ellerinde ki mali gücü sürekli hale getirdilkleri için sürekli olarak araç bakım ve değişimin yanı sıra model yükseltmeleri yapabiliyorlar fakat küçük araç kiralama firmaları bu etkileşime ayak uyduramıyor.

Araç Kiralama Firması İremtur Rent A Car gibi firmaların da içinde bulunduğu Araç kiralama sektörü , 2011’den 2016 yılına kadar 43 milyar dolar hasılat yaptı ve %5,2 oranında yıllık büyüme gösterdi. Toplam 2907 işletme yaklaşık 135 bin kişiye istihdam sağladı. Araba kiralama işletmeleri şehir içi, şehirlerarası, havaalanı ve diğerleri olmak üzere dört farklı segmentte toplanıyor. Bu dörtlü içinde en çok öne çıkan havaalanı araç kiralama işletmeleri. 2014 yılında pazarın %49,5’lik kısmını kaplayan bu seğment, uzun süre bu unvanı koruyacak gibi görünüyor.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN