Aracınızın Döşemesinde Tercihiniz Şıklık mı, Konfor mu ?

Araç alırken veya kiralarken döşeme tercihlerinizi hangisinden yana kullanırsanız kullanın diğerine göre avantajı ve dezavantajı olacaktır. Şimdi döşeme seçeneklerinden biraz bahsedelim.

Temelde iki tür döşeme bulunur. Bunlardan birincisi genellikle ucuz olan kumaş döşemedir. Bu döşemelik kumaşlar üzerimize giydiğimiz kumaşlardan farklı olarak daha dayanıklı malzemeden üretilip daha sık dokunurlar.

İkinci seçenek ise pahalı olan deri döşemedir. Deri döşeme modelinde seçenekler az gibi görünsede aslında durum öyle değildir. Farklı deri modellerinden üretim yapılmaktadır. Montana, Dakota, Nappa gibi modeller bunlardan bazılarıdır..

Otomobillerde döşeme tercihi kişiden kişiye göre değişiklik gösteren bir durumdur.

Bazı kişiler şıklığa, bazı insanlar ise konfora önem verirler. Peki kişiler için uygun olan döşeme hangisidir.

Lüks Sevenler İçin Adres : Deri Döşeme

Aracınıza dağınık, dikkatsiz insanlar biniyorsa yada küçük çocuğunuz varsa hiç düşünmeden deri tercih ediniz. Bunun temel nedeni deri döşemenin kolay temizlenebiliyor olmasıdır. Bir diğer avantaj ise dökülen maddenin deriyi geçerek koltuğun içine işleyememesi. Ayrıca deri döşemelere toz, toprak gibi maddelerinde nufüz edememesi ve toz tutmaması da büyük avantaj.

Peki kumaş döşeme tercih edenler ?

Deri döşemelerin en büyük dezavantajı insanları fazla terletmesidir. Ancak kumaş döşemeler için durum böyle değildir. Ayrıca kumaş döşemeler, deri döşemeler kadar pahalı da değillerdir.

İşin aslı kumaş döşemelerinde deri döşemede olduğu gibi hem avantajı hemde dezavantajı bulunmaktadır. Lüks kumaş severler için Kuzey Amerika kökenli üreticilerin yapmış oldukları lüks kumaş malzemeleri döşemelerde elbette ki bulunmaktadır. Konfor, lüks ve şıklık isteyen kullanıcılar bu üreticilerin ürünlerini de tercih edebilirler.

Kumaş döşememi nasıl korurum ?

Kumaş tercih edip fakat aynı zamanda deri gibi temizlenmesi kolay olsun diyenler için bir önerimiz var. Vinil koruma. Kumaş olan döşemeler vinil ile kaplandığı zaman kumaşa dökülen maddeler hiç bir şekilde koltuğa ulaşamıyor ve temizlenmesi de gayet kolay oluyor. Vinil kaplamanın koltuklar üzerinde %100 koruma sağladığı gözlemlenmiştir.

Benzer Yazılar

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN