Aylık Araç Kiralamanın Avantajları

Araba gündelik yaşamı kolaylaştıran modern hayatın olmazsa olmazıdır. Araba kişisel bir seyahat deneyimi sunar. İcat edildiği zamanlardan beri değerinde hep artış göstermiştir. Araba satın almak isteyen birinin belirli miktar paraya ihtiyacı olacaktır. Araba almak için yeterli parası olmayanlar kiralama yolunu tercih etmektedirler.

 Bir Arabayı Satın Alma veya Arabayı Kiralamanın Karşılaştırılması

Arabanın modeline göre fiyatı değişkenlik göstermektedir. Arabaların özellikleri arttıkça fiyatları da artış göstermektedir. Aracın birinci el veya ikinci el olması da fiyatları etkilemektedir. Araba almak için en az 25 bin TL’ye sahip olmak gerekir. Ancak bu para ile alınacak araba eski bir arabadır. Birinci el almak ise en az 60-70 bin civarı sermaye gerektirir. Araç kiralama ise arabaya sahip olmadan kullanma hakkı tanır. Arabaya ihtiyacı olan ama satın alamayanlar için ideal bir çözümdür.

 Araba Kiralamanın Avantajları

Bir arabayı kiraladığınızda araba için vergi ödemeniz gerekmez. Normalde araçlar motorlu taşıtlar vergisi kapsamında vergilendirilir. Ancak araba kiraladığınızda sahip olmadığınızdan MTV ödemezsiniz. Araç kiralamak kişiyi ekstra maliyetlerden kurtarır. Mesela aracın yıllık bakımı ya da sigorta ücretlerini karşılamaz.

Tatile giden bir kişi araç kiralayarak günlerini güzel geçirebilir. Normalde sık araç kullanmayanlar ama bazen ihtiyaç duyanlara da avantajlıdır. Bir araç kiralayarak ihtiyaçlarınızı kolaylıkla giderebilirsiniz. Araç fiyatlarının sürekli yükseldiği bir yerde araç kiralamak avantajlıdır. Çünkü eski bir model araba almak yerine kiralayarak rahat edebilirsiniz.

Tatil için uçak kullananlar için de araç kiralamak avantajlıdır. Arabayla bir yere gitmektense uçak ile kısa sürede oraya varabilirsiniz. Ancak orada araba kiralama firmalarında kendinize uygun seçim yapabilirsiniz.

Birçok seyahat acentelerinin araç kiralama ile anlaşmaları vardır. Ayrıca uzun süreli araç kiralarında aylık ödemeden daha azını ödeyebilirsiniz. Birçok araç kiralama firmaları çok çeşitli araçları kullanıma sunmaktadır.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN