Gaziantep Araç ile Gezilecek Görülecek Yerler

  • Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma mozaik müzesi Gaziantep’te gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.  2000 Yıllık bir tarihe sahip olan Zeugma Antik Kentinin kalıntılarını bir araya toplayarak halka açan bu müze gerçekten görülmeye değer..

  • Antep Kalesi

Antep kalesi görsel gücü ve şehir merkezinde yer almasıyla şehre gelen insanların en çok dikkatini çeken yer olarak karşımıza çıkıyor. Gaziantep’in hem uzak hem de yakın tarihine ışık tutan bir turistik yer olduğu içinde listemizin ilk sıralarında yer alıyor.

  • Gaziantep Oyuncak Müzesi

300 yıl boyunca el emeğiyle yapılmış oyuncakların sergilendiği Gaziantep Oyuncak Müzesi’nin her bölümü ayrı ilgi çekici ve gezilmeye değer bir yer olarak karşımıza çıkıyor.

  • Gaziantep Hamam Müzesi

Gaziantep geçmişten beri hamam kültürü ile ismini yazdırmış bir şehir olarak bilindiğinden dolayı günümüzde de Gaziantep’te hamamlar şehrin merkezinde ve de diğer bir çok bölgede halen faaliyet göstermekte ve şehrin merkezinde bulunan hamamlardan çarşıya da ulaşım kolaydır..

  • Gaziantep Bakırcılar Çarşısı

Gazi şehrimizde bakır işçiliği yaklaşık 400 yıllık bir geçmişe sahip. Bu geçmişin vermiş olduğu tecrübe ile el emeği göz nuru bakır ürünleri çarşıda toplanarak kendi ismi altında gösterilip satılmaktadır.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN