Gaziantep İlinde Gezilecek Yerler

Gaziantep İlinde Gezilecek Yerler; Gazi Antep sadece mutfağı ile değil, aynı zamanda binlerce yıl öncesine dayanan tarihi ile de ülkemizin eşsiz şehirlerinden birisi. Bu yüzden eğer Antep’e gidecek olursanız kesinlikle görmeden dönmemeniz gereken oldukça fazla yer var.Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi; 2011 yılında açılmasına rağmen Dünya’nın en çok ilgi gören mozaik eserler müzesi olmaya aday olması ile hem ülkemizin, hem de Gaziantep’in göğsünü kabartabilecek bir değer olmuştur. Müzede meşhur Çingene Kız mozaiğinden başka yüzlerce farklı eser bulunmakta. Tavsiyemiz; müzeyi sakin bir zamanda ziyaret edip, girişte de kesinlikle sesli rehber almanız.

Rum kale; Rum kale, Gaziantep Gezilecek Yerler listemizde. Enfes bir güzelliğin ortasında kurulmuş olan tarihi bir kent. Tarihi Hristiyanlığın ilk yıllarına kadar dayanır ve küçük bir ada kent görünümündedir. Buraya yapılacak olan ziyaretin bir günü alacağını düşünerek yola çıkmakta yarar var. Ulaşım için en güzel rota ise Halfeti üzerinden yapılan bir tekne turuna katılmak.

Zincirli Bedesten; Tarihi 17. Yüzyıla kadar uzanan çarşı, yapıldığı ilk günden bu yana halen ayakta ve misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Çarşı içinde 70’den fazla dükkan da bir çok el emeği ürün bulmak mümkün.

Medusa Arkeolojik Cam Eserler Müzesi; Türkiye’nin ilk özel cam eserler müzesidir. Aslında bir müzeden ziyade bir kültür ve sanat merkezi demek de yanlış olmaz. Türkiye’nin dört bir köşesinden toplanmış 6000’den fazla cam eserin sergilendiği müzede, cam atölyelerinin yapmış olduğu takılardan da satın alabilmek mümkün.

Gaziantep Kalesi; Tarihi M.Ö. 3600’lü yıllara dayanan kale, bunca yıl boyunca hep aktif olarak kullanılmıştır. Bugünkü halini ise en son olarak 16. Yüzyılda Osmanlılar’ın yaptığı onarımlarla almıştır. Ayrıca kale içerisinde yer alan Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması Müzesi’nde, Kurtuluş Savaşı sırasında verilen mücadelenin izlerini taşıyan birçok eser yer almaktadır.  Gaziantep Hayvanat Bahçesi; Gaziantep Doğal Hayatı Koruma ve Hayvanat Bahçesi, bilinen adıyla Gaziantep Hayvanat Bahçesi, temelleri atılan ve henüz yeni sayılabilecek bir proje iken, bugün Türkiye için en başarılı hayvanat bahçesi modellerinden birisi. Bunda hem sahip olduğu tür sayısı, hem hayvanların sahip olduğu doğal ve geniş alanlar, hem de misafirleri için sunduğu imkanlar ve hatta oldukça başarılı peyzaj çalışmaları bile büyük bir etken.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN