Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_o2lpj8ik4f94dnicjtr8ph1275, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/iremtur/domains/iremturrentacar.com/public_html/wp-content/plugins/wprotect-total-security/app/admin.php on line 353
Gaziantep Oto Kiralama Firması « İremtur Rent A Car

Gaziantep Oto Kiralama Firması

Endüstriyel ve kalkınma açısından, Gaziantep Güneydoğu Anadolu’daki diğer şehirlerden ileridedir. Gaziantep ve çevresi tarih, kültür ve doğa açısından eşsiz fırsatlar sunar. Bu seçeneklerin İremtur Oto Kiralama ofisinden araç kiralayarak değerlendirilmesi ulaşım açısından en pratik seçenektir.

Gaziantep Tarihi Bölgesi, Eski Şehir; Bakırcılar Çarşısı ve nesilden nesile ustalıkla uğraşan zanaatkarların dükkanları size bambaşka bir deneyim yaşatıyor. Gaziantep Kalesi ile Bakırcılar Çarşısı arasındaki 5 km’lik bölgede ziyaret edilebilecek birçok küçük müze de ilginizi çekebilir.

İlgilendiğiniz şeyden daha da fazlası müzeyi ziyaret ettiğinizde, Türkiye’nin en iyi müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi kesinlikle ilginizi çekecektir. Müzedeki ince işçiliğe hayran kalacaksınız. Gaziantep’te bulunan Gaziantep Kalesi ve Kahramanca Panaroma Müzesi, ziyaret edebileceğiniz bir diğer müze. Sizin için şehri keşfetmenin yolu şehrin sokaklarını, çarşılarını ziyaret etmektir; Yaşayan turistik pazarlardan Bakırcılar, Gümrük Han ve Zincirli Bedesten’in tarihi çarşısını gezmeyi ihmal etmeyin. Yorgunsanız, Şahinbeyde’li ünlü Katmerci Ziya’da rahatlayabilir ve bir katmer yiyerek enerji tasarrufu yapabilirsiniz.

Gaziantep’te görülmesi gereken yerler arasında çok ilginç bir yapı olan Kaleoğlu mağarası, Gaziantep Hayvanat Bahçesi ve Arkeoloji Müzesi, incelemeye değer. Gaziantep’e vardığınızda bu yerin diğer lezzetlerini tadamazsınız. Bölgesel Beyran çorbası, kebaplar ve baklava çeşitleriyle ve antep fıstığı çeşitlerini denemeden geçmeyin.

Şehirdeki alternatif keşif noktalarına bakalım.

Dülük
Dülük, Gaziantep’in 11 km kuzeyinde, deniz seviyesinden 1000 m yükseklikte bulunan Dülük köyünün karşısındaki vadide yer almaktadır. Ünlü matematiksel eserlerin en eskilerini ve bakır çağına ilişkin eserleri depolayan bu antik kent, tarih boyunca pek çok uygarlığın toprak sahibi olmuştur. Dülük, muhteşem kaya mezarları, yeraltı tapınakları ve taş ocakları ile bir açık hava müzesidir. Anadolu Büyükşehir’in ilk tapınağı olan Dülük Mitras Tapınağı’nı ziyaret edebilir, Dülük Ormanlarının serinliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Ulaşım: Gaziantep Havaalanına 37 km uzaklıkta bulunan Düluk’e Adana-Şanlıurfa yolu ile 30 dakikada ulaşılabilir.

Halfeti ve Rumkale
Tarih boyunca birçok farklı uygarlığa sahip olan Halfeti, Fırat kıyılarına yayılmış taş evleri ile dikkat çekiyor. Huzuruyla, dünyada 154 kentin sahibi olduğu Cittaslow (yavaş / sessiz şehir) adını taşıyan Halfeti, nehri yakalamak ve manzarayı seyretmek için eşsiz bir deneyim.

Merzimen Deresi’nin Fırat Nehri’ne döküldüğü sarp kayalıkların üzerinde yer alan Rumkale, Kasaba köyü yakınlarında eski bir kaledir. Bir baraj rezervuarı ile çevrilidir. Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Rumkale’yi ziyaret ederken, Aziz Nerses Kilisesi ve Barşavma Manastırı’nı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN