Gaziantepte Aylık Araç Kiralama

Özel günlerde ve yaz aylarında en çok ihtiyaç. Duyulan konuların başında araç kiralama işlemleri geliyor. Özellikle şahsına ait aracı olmayan ancak araç ihtiyacı olan kişiler araç filosu içindeki birbirinden kaliteli araçlardan birini tercih ederek araç ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

Araç kiralama işlemleri bizzat araç kiralama firması bürosunda ya da ilgili araç kiralama firmasının internet sitesinden gerçekleştirilebiliyor. İnternet sitesine giriş yaparak sitede yer alan araçların özellikleri incelenerek tercih edilen araç için rezervasyon talebinde bulunmak mümkün.

Araç kiralama işlemlerinin başlangıç ve bitiş tarihi belirlenerek belirlenen tarih aralığında araç kiralama hizmetlerinden yararlanılıyor. Kiralama işlemi gerçekleştikten sonra kiralama süresi uzatılmak istenirse ilgili firma aranarak kiralama süresi uzatılabiliyor.

 Araç Kiralamada Dikkat Edilecek Hususlar

Araç kiralama işlemleri araç kiralama firması ile bizzat kiralayacak kişi arasında yapılan bir sözleşmeye bağlı olarak gerçekleştiriliyor. Ancak aracı kiralayan kişinin mutlaka sürücü belgesi olmak zorunda.

Araç kiralama firmasına sürücü belgesi ibraz edilerek firma tarafından kiralama süresince birtakım kurallara uyulması uyulmadığı takdirde bütün sorumluluğun aracı kiralayan kişide olduğu belirtiliyor.

Özellikle kiralama işleminden sonra bu süreç içerisinde iki kurala büyük önem veriliyor. Bunlardan birisi alkollü araç kullanmama diğeri de kiralayan kişinin haricinde başka birsinin aracı kullanmaması kuralıdır.

 Araçlarda Dikkat Edilecek Hususlar

Araç kiralama işlemleri yapılırken kiralayacak kişi tercih ettiği arabayı teslim almadan önce detaylı bir şekilde incelemelidir. Aracın herhangi bir yerinde bir hasar var ise firmaya bu durum bildirilmelidir. Çünkü araç kiralama süresi dolduğunda firma tarafından araçta herhangi bir hasar olup olmadığı kontrol ediliyor.

Eğer bir hasar var ise sözleşme gereği hasar bedelini aracı kiralayan kişi karşılıyor. Dikkat edilecek bir başka husus da aracın sigortalı ve gerekli muayenelerinin yapılıp yapılmadığının da araştırılması gerekiyor.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN