Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php56/sess_egu0rh1in7qde1nhcm81n47n73, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/iremtur/domains/iremturrentacar.com/public_html/wp-content/plugins/wprotect-total-security/app/admin.php on line 353
Gaziantep’te Gezilecek Yerler « İremtur Rent A Car

Gaziantep’te Gezilecek Yerler

Gaziantep ilimiz Türkiye’nin Güney Doğu Anadolu bölgesinde bulunan bir ilimizdir. Gaziantep’de gezilecek yerleri sıralamadan önce belirtelim ki, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden birisi olup Turizm olarak da ilerlemiş gözde şehirlerinden birisidir. Çok fazla akar suları vardır. Antep’in Baklavası ile meşhur olduğunu duymayanımız yoktur. Bunların yanı sıra Antep Fıstığı, Urmu Dut Şerbeti, Tarçın Çayı, Menengiç Kahvesi, Zeytin Piyazı, Soğan Piyazı, Demir Tatlısı, Çir Eritmesi, Şirin Tarhanası, gibi bir çok şey sayabiliriz. Daha fazla oyalanmadan Gaziantep’de gezmek, görmek isteyeceğiniz yerleri şu şekilde sıralayalım.

  • Gaziantep Kalesi

Geniş Çapı olan kalede fotoğraf çektirebilir içerisinde bulunan müzeyi gezebilirsiniz.

  • Zincirli Bedesten

Zincirli Bedesten: Bedesten eskiden alışveriş hayatının nabzının attığı, üstü kapalı içinde alışveriş yapılan, ince uzun, üstü kapalı çarşıydı. Çarşıdan kendinize o günü anımsatması için Antep hatırası satın alabilirsiniz.

  • Zeugma Mozaik Müzesi

Zeugma Mozaik Müzesi:  9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep’te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile Dünya’nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan müzedir.

  • Rumkale

Rum kale : Antep’in En güzel yerlerinden birisi diyebiliriz. Doğa harikası olan bu yer sizi mükemmel bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Tekne Turları mevcuttur, gezinizi bu şekilde yapabilirsiniz.

  • Gaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi: Gaziantep Hayvanat bahçesi muhakkak uğramamız gereken yerlerden birisi olarak tatil listelerinin başında gelenidir. Türkiyenin en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğine sahiptir. İçerisi çok büyük olup her türlü canlıyı görme fırsatı bulabilirsiniz. Ayrıca Hayvanat bahçesi ormanın içinde kurulmuş olup oldukça doğal bir yapıya sahip.

Sıralamış olduğumuz yerleri gezerken, ihtiyacınız olacak aracı İremtur oto kiralama firmasından temin edebilirsiniz..

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN