Kaliteli Bir Seyahat İçin Bavul Hazırlama Önerileri

Tatil deyince sizin aklınıza hangileri geliyor? Sıcacık kum, güneş, deniz, beş yıldızlı oteller ya da ahşap evler, henüz gidilmemiş ünlü şehirler, antik kentler. Evet, her tatil seçeneğinde o tatile yönelik özel ihtiyaçlar vardır. Öncelikle bu özel ihtiyaçların neler olduğunu belirlemelisiniz..
Bir tatil hazırlığındaysanız ilk işini ihtiyaç listesi yapmak olmalı. ‘’Benim eksik bir şeyim yok’’ demek yerine ihtiyaçlarınızı belirlemeli, bu sayede geç fark edilen eksikler nedeniyle sıkıntı yaşamamalısınız.
Peki bir bavul hangi ölçütlere göre hazırlanır. İşte o kritik maddeler:

  • Hangi ulaşım yolunu tercih edeceksiniz? Çünkü yolculuğunuz da ki ihtiyaçlar buna göre değişiklik gösterebilir. Otomobille yapacağınız bir yolculukta ihtiyacınız duyacağınız şeyler, bir uçak seyahati için söz konusu olmayabilir.
  • Nereye seyahat edip tatil yapmayı planlıyorsunuz? Tatil yapacağınız şehir ya da şehirlerin iklim yapısı ne, orada gerçekleştireceğiniz olası yolculuklarda ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler neler olacak, tüm bu bilgiler iyi bir bavul hazırlamak için büyük öneme sahiptir. Ayrıca yanınıza alacağınız giysi, kıyafetler seyahat edeceğiniz ülkenin/şehrin hava durumuna, kültür yapısına göre değişkenlik gösterebilir.
  • Tatiliniz ne kadar sürecek? Bu sorunun cevabı bavul boyutunuzu doğrudan değiştirebilir.
  • Kaç kişilik bir tatil programı yaptınız? Her ne kadar herkes kendi kişisel bavulunu hazırlasa da bavulları hazırlamadan önce bir araya gelin ve ihtiyaçlarınızı yeniden konuşun.

Tatile Giderken Alınması Gerekenler Listesi

Öncelikle bir ihtiyaç listesi hazırlamanız ve valizinizi veya valizlerinizi seçmeniz önemlidir. Tatilinizi tamamen planladığınızdan emin misiniz? Kaç günlük bir tatil olacak, nerede kalacaksınız, seyahat şehrinizi doğru seçtiğinizden de emin olmanız oldukça önemli bir konudur. Ancak durun, hiçbir şey planlamadıysanız, tatilde sürprizlere açık olun.
İhtiyaç listenizi yaparken detayları düşünmeye dikkat edin. Kıyafetler, kişisel hijyen ürünleri, gerekli resmi belgeler, yanınıza almak istediğiniz kitaplar, normal veya düzensiz ilaçlar, teknolojik araçlar vb.
Listeyi doldurduktan sonra, valizinizi seçebilir ve valiz hazırlamaya başlayabilirsiniz. Valizlerinizi hazırlarken, eksiklerinizi görebilir ve bu şekilde de eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz..

Çanta Hazırlamanın 5 Altın Kuralını Unutmayın !

Çanta hazırlamak, çanta düzenlemek basit iştir demeyin. Özellikle unutkan, her şeyi son ana bırakan arkadaşlarla bir tatil planlıyorsanız, eksikleri, yanlışları fark ettikten sonra onlara kızabilirsiniz.
Çanta hazırlamak, çantanın bize sunduğu alanı en verimli şekilde kullanmak düşünüldüğü gibi kolay olmayabilir. Çantalarınızı şu 5 altın kuralı dikkate alarak hazırlamanız oldukça önemli..

  • Kesinlikle ihtiyacınız olacak şeyleri çantanıza alın. ‘’Bu bana lazım olabilir, kalsın’’ dediğiniz şeyleri almayın, çantanızdan hiç çıkarmayıp ihtiyacınız olmayacak şeyleri yanınıza almamanız gerekir, sırf güvenlik kaygısı güttüğünüz için yanınızda taşıdığınız gereksiz materyalleri çantanızda tutmayın.
  • Alışverişi ve çanta hazırlama işini son güne bırakmayın. Telaşlı bir şekilde hazırlayacağınız çantalarda birçok unuttuğunuz eşyalarınız olabilir.
  • Olabildiğince az eşya almak, iyi bir bavul hazırlamada kıstas değildir. Olabildiğince çok eşya almak da aynı şekilde. Çanta hazırlarken bu işi dengede tutmalısınız ve kendinize gereksiz ağırlık yapmamanız oldukça önem verilmesi gereken bir konu aksi takdirde tatiliniz yük taşımakla geçebilir..
  • Tatil yapmayı düşündüğünüz ülke veya şehrin özelliklerini göz ardı etmeyin hatta tatil yapacağınız yerin hava durumuna ve iklimine ilişkin araştırma yapın, gereken ihtiyaçları almadan yola çıkmayın.
  • Çantalarınızı kişiselleştirin. Havaalanlarında birçok çantanın aynı platform üzerinde sahiplerine ulaştırıldığı noktalarda çantalarınızı daha kolay fark edin ve böylelikle muhtemel kayıpların önüne geçin.

Benzer Yazılar

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN

Popüler Etiketler