Kısa Dönem Araç Kiralama Firması

Kısa Dönem Araç Kiralama Firması; Son zamanlarda sık sık duyduğumuz kısa dönem araç kiralama hizmetini kısaca tanımlamak gerekirse, hizmeti süresi bir seneden düşük olan otomobil kiralamalarına kısa süreli araç kiralama adı verilir. Günlük araç kiralama ya da münferit araç kiralama hizmeti olarak da tanımlanabilen bu hizmet genellikle iş gezileri ya da turistik seyahatlerle ilişkilendirilir. Günlük araç kiralama hizmeti, var olan aracınızın hasar görmesi ya da uzun dönemli tamirat gerektiren bir arıza ile karşılaşması durumunda da ihtiyaç duyabileceğiniz bir sistemdir. Süresi bir seneye dek devam eden, günler ve aylarla ifade edilen kısa dönem araç kiralama, özellikle turizm sektörünün canlandığı aylarda oldukça rağbet görür. Günlük araç kiralama sektöründe yaygın hizmet ağı müşteri memnuniyeti adına önem arz eder. Kısa dönem araç kiralama hizmetinde süreç, kişi ve işletmelerin araç gereksinimlerine yanıt verebilmek maksadıyla bir yıldan daha fazla süreli sözleşmelere ve farklı prosedürlere ihtiyaç duyan uzun dönem araç kiralama hizmetine kıyasla çok daha pratik bir iş akışına sahiptir.

Kurumsal rent a car firmaları, müşterilerine internet üzerinden rezervasyon ve ödeme yapma imkanı tanıyarak, bir çok aşamanın yüz yüze gelmeden halledilmesini sağlar. Söz gelimi, siz uçağınızı beklerken, çevrimiçi olarak ineceğiniz lokasyon da ki kiralık araç ihtiyacınızı karşılayabilir, indiğiniz havaalanında sadece evrakları imzalayarak anında aracınıza kavuşabilirsiniz. Hatta herhangi bir noktaya seçtiğiniz aracı getirtebilir, böylece seyahatlerinizde tren ya da otobüs kullansanız bile, indiğiniz noktada kiraladığınız aracı teslim alabilirsiniz. Kısa Dönem Araç kiralama Firması koşulları ise diğer şartlarda olduğu gibi şöyle sıralanır; Öncelikle firma sizden araç kiralarken gerekli evrakların neler olduğunu söyleyerek başlayacaktır. Bu evrakları hazırlamadan araç kiralamanız mümkün değildir. Ancak bu evrakları hazırladıktan sonra araç kiralama işleminiz başlatılacaktır. Genel olarak her firmanın istediği ortak belgeler şunlardır;

En az 2 yıllık geçerli bir ehliyet

Nüfus cüzdanı

Adınıza kayıtlı ev adresinizin yazılı olduğu bir fatura. ‘’Faturanın adınıza kayıtlı ve üzerinde ikamet ettiğiniz geçerli bir adres bulunması gerekmektedir’’ Bu belgeler bazı firmalarda değişiklik göstermekle birlikte genel olarak bunlardır. Örneğin bazı firmalar sizden adınıza kayıtlı adres belirten fatura yerine kefil talep edebilmektedir. Bazı firmalar ise ehliyetinizin en 3 yıllık olması gerektiğini belirtmektedir. Bu nedenle araç kiralamak için tercih ettiğiniz firmaya sizden talep ettiği belgelerin neler olduğunu sormanız da fayda vardır.

HEMEN ŞİMDİ ARA

HEMEN ARAYIN UYGUN FİYATA ARAÇ KİRALAYIN